Renault Safrane Biturbo


Představím vám limitovanou sérii limuzíny od Renaultu. Je to model Safrane Biturbo. Tento model byl vyráběn v letech 1994 – 1996. Bylo jich vyrobeno asi 700.
Safrane BiturboMotor

Dvanáctiventilový vidlicový šestiválec, se zdvihovým objemem 2963cm3, uložený napříč, přeplňovaný dvěma turbodmychadly KKK, s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem všech kol. Tento agregát disponuje výkonem 262 PS (191 kw) při 5500 ot./min a nabízí 365Nm při 2500 ot./min. Maximální rychlost činí 250 km/h, zrychlení z klidu na 100 km/h činí 7,2 sekund. Kombinovaná spotřeba se pohybuje kolem 13 l /100km
Motor


Výbava
 Safrane Biturbo bylo vyráběné ve dvou výbavách, a to RXE a Baccara. Začněme výbavou RXE.
RXE
 V této výbavě jsou standardem elektricky ovládaná a vyhřívaná přední sedadla, sedadlo řidiče se třemi paměťmi, elektrické ovládání všech oken, dělená digitální klimatizace, palubní počítač, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, předpínače předních bezpečnostních pásů, vyhřívané čelní sklo.. Na přání je elektricky ovládané střešní okno, kožené čalounění sedadel, dofuky předních sedadel “Ergomatic“, elektricky ovládaná zadní sedadla, rádio Philips s CD přehrávačem a RDS, ..
Safrane Biturbo

Baccara

 Tato výbava má vše jako předchozí RXE, ale navíc má dřevěné obložení z mahagonového dřeva, výplně dveří, spodní část palubní desky a sedadla potažena kůží, samozřejmostí se také stalo seřízení předních sedadel “Ergomatic“, elektrické ovládání zadních sedadel a stavitelný podvozek,.. U této výbavy je na přání elektricky ovládané střešní okno.

Pozn.: U obou výbav jsou samozřejmostí sedmnácti palcová kola z lehké slitiny, ABS,.. *Výbava se může lišit podle země určení